Strona główna » Jak obniżyć koszty ogrzewania » Obniż koszty ogrzewania domu
Kategorie
Raty/Leasing
i-Raty - raty
online
i-Leasing - leasing
online
Kontakt
Statystyka
  • Aktualnie klientów na stronie: 11
  • Sklep odwiedziło: 818027 klientów

Obniż koszty ogrzewania domu

Data dodania: 20-10-2022 Wyświetleń: 1089
Jest wiele sposobów na obniżenie kosztów eksploatacyjnych ogrzewania domu. Jedną z metod jest optymalne zmniejszenie ilości czynnika grzewczego poprzez zastosowanie niskotemperaturowych grzejników dynamicznych.  Grzejniki niskotemperaturowe sprawdzają się szczególnie w przypadku ogrzewania domu pompą ciepła czy gazowym kotłem kondensacyjnym. Zastosowanie grzejników miedziano aluminiowych pozwala na wyeliminowanie zgubnego zjawiska akumulacji oraz bezwładności układu grzewczego. Realnym jest tu obniżenie kosztów ogrzewania nawet o 30%. Jak to możliwe? Wyjaśniamy:

Tradycyjny grzejnik stalowy 2 płytowy o wysokości 60 cm ma pojemność wodną w granicach 7 - 9 litrów na każdy m2. Taki sam grzejnik, lecz niskotemperaturowy  to pojemność wodna w granicach 0,8 - 0,9 litra czyli około 10 razy mniej. Mała masa całkowita przy bardzo rozbudowanej powierzchni grzewczej, pozwala na znaczne obniżenie temperatury czynnika grzewczego, czego efektem jest uzyskanie parametrów grzewczych zbliżonych do parametrów ogrzewania podłogowego. Z tą jednak różnicą, że tradycyjne ogrzewanie podłogowe charakteryzuje się dużą akumulacją a więc i bezwładnością układu grzewczego.

grzejniki niskotemperaturowe
Dobrze dobrane grzejniki niskotemperaturowe mają też inne zalety:
  1. Z uwagi na niskie temperatury pracy nie wysuszają powietrza w pomieszczeniu
  2. Przy doborze temperatury czynnika 40 - 45 st.C nie jonizują powietrza.
  3. Duża konwekcja - Szybko nagrzewają pomieszczenie 
  4. Duża powierzchnia grzewcza 
Grzejniki miedziano - aluminiowe są bardzo lekkie co pozwala na wieszanie ich na ścianach wykonanych z  regipsu bez dodatkowych wzmocnień.   Wystarczą kołki rozporowe do płyt regipsowych.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Jak obniżyć koszty ogrzewania
Opinie o produktach
Nasze hity
Systemy Płatności
  • Przelewy24
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu