Strona główna » Lista ZUM Co to jest
Kategorie
Raty/Leasing
i-Raty - raty
online
i-Leasing - leasing
online
Kontakt
Statystyka
  • Aktualnie klientów na stronie: 27
  • Sklep odwiedziło: 838481 klientów

Lista ZUM Co to jest

Data dodania: 18-04-2024 Wyświetleń: 158

Czym jest Lista ZUM, czyli lista Zielonych Urządzeń i Materiałów?

"Lista ZUM" to spis produktów, które spełniają określone standardy środowiskowe i są uznawane za ekologiczne. Funkcjonuje od 30 września 2020 r. i obecnie, chcąc otrzymać dofinansowanie z programu Czyste Powietrze, należy wybrać urządzenia właśnie z listy zielonych urządzeń i materiałów. Innymi słowy jest to pomoc dla wnioskodawców, którzy starają się o dofinansowanie w ramach tego programu. Lista ZUM jest współtworzona przez producentów, a aby wpisać urządzenie lub materiał na listę, wymagana jest rejestracja przez producenta lub inny podmiot posiadający upoważnienie producenta do zgłoszenia materiału lub urządzenia. Zgłoszone urządzenia i materiały, po weryfikacji, zostają umieszczone na liście. Strona finansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego 5.1. „Wsparcie Ministra Klimatu w zakresie realizacji polityki ochrony środowiska Część 1) Ekspertyzy, opracowania, realizacja zobowiązań międzynarodowych.

 

Od 22 kwietnia 2024 r. wpis na listę ZUM stał się obowiązkowy dla pomp ciepła oraz kotłów na pellet i kotłów zgazowujących drewno. Dofinansowanie na pompę ciepła lub kocioł na biomasę będzie można uzyskać tylko pod warunkiem zastosowania urządzenia wpisanego na listę ZUM2.

 

 

Jeśli jesteś zainteresowany, możesz odwiedzić oficjalną stronę Lista ZUM  

 


Przejdź do strony głównej
Opinie o produktach
Nasze hity
Systemy Płatności
  • Przelewy24
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu