Strona główna » Jak obniżyć koszty ogrzewania » Program Czyste Powietrze - nowa odsłona
Kategorie
Raty/Leasing
i-Raty - raty
online
i-Leasing - leasing
online
Kontakt
Statystyka
  • Aktualnie klientów na stronie: 44
  • Sklep odwiedziło: 635395 klientów
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Program Czyste Powietrze - nowa odsłona

Data dodania: 04-01-2023 Wyświetleń: 76
Od 3 stycznia 2023 roku weszły w życie nowe zasady dofinansowania do programu Czyste Powietrze. Od tego też dnia można składać wnioski.

Co na plus w nowej odsłonie  programu Czyste Powietrze?


1. Uważam, że najistotniejszą, pozytywną zmianą w programie jest fakt, iż inwestor może złożyć wniosek o dofinansowanie do 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia inwestycji.  TYLKO CZY TA ZMIANA NIE NASTĄPIŁA ZA PÓŹNO ?

Do tej pory inwestor mógł rozpocząć inwestycję dopiero po złożeniu wniosku i otrzymaniu akceptacji.  Było to powodem wielu nieporozumień, nie mówiąc już o  tym, że przy dynamicznie rosnących cenach inwestorzy często rezygnowali ze składania wniosku o dotacje. Powód był oczywisty - niejasne i wydłużone procedury dotyczące składania wniosków sprawiły że, siła nabywcza dotacji malała wraz z rosnącymi cenami towarów czy usług. 

Kolejne zmiany w programie to:
 
2. Podniesienie progów dochodowych 
3. Zwiększenie kwoty dotacji.

Zmiany te są konsekwencja wysokiej inflacji. Również rosnące ceny energii czy paliw nie stanowią zachęty do inwestowania w wyminę tak zwanych kopciuchów na urządzenia proekologiczne czyli kotły na pelet, kotły zasypowe z certyfikatem Ecodesign czy pompy ciepła.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Jak obniżyć koszty ogrzewania
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu